SIÓDMY SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

„POEZJA W WYKONANIU DZIECI”

W poniedziałek 25. marca, już po raz siódmy, odbył się szkolny konkurs recytatorski dla młodszej grupy uczniów. Podzielono go na dwie części. W pierwszej wystąpiły młodsze dzieci: z grup „0” i klas pierwszych, natomiast w drugiej: uczniowie klas drugich i trzecich. Łącznie zgłosiło się 63 uczestników. Konkurs poprowadziły uczennice klasy VI- Natalia Gabryel i Marta Wiącek.

Uczniowie wspaniale wykazali się znajomością wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej, Danuty Wawiłow, Beaty Kołodziej, Ireny Suchorzewskiej, Leszka Cendziewickiego, Ludwika Jerzego Kerna, Doroty Gellner, Jadwigi Ruth Charlewskiej, Ireny Słońskiej, Władysława Broniewskiego, Natalii Usenko, Aleksandry Gajewskiej, Katarzyny Chowaniec, Hanny Niewiadomskiej, Wandy Chotomskiej, Ignacego Krasickiego, Ali Hanny Murgrabi i Kaliny Beluch. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice uczestników, wspierając występujących. Miłym zaskoczeniem było goszczenie naszych sąsiadów ze wschodniej granicy, z Ukrainy, których wprowadziła Dyrekcja Szkoły: p. M. Krysiak i p. A. Tyrawa. Ich obecność nie przeszkodziła recytującemu uczniowi- Szymkowi Klimowi, który dzielnie się zaprezentował.

W jury oprócz organizatorów, zasiadły panie (studentki Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze) będące w naszej szkole na praktyce: Agnieszka Zub i Klaudia Koczberska oraz p. Ewa Biedrzycka. W naszym ocenianiu również zabierały głos prowadzące uczennice.

I tak z młodszej grupy, laureatami zostali:

I miejsce          Anna Smyk                (kl. I a)

Oliwia Piwko             (kl. I a)

Jan Stań                     (gr. „0”a)

II miejsce        Emilia Pawlicka         (gr. „0”b)

Wojciech Perłowski   (kl. I a)

III miejsce       Zofia Schmidt            (kl. I a)

wyróżnienia    Szymon Siemicki       (kl. I a)

Jakub Kubieniec        (kl. „0”a)

Marek Stasiak            (kl. I a)

Dominika Krysiak     (kl. I a)

Laureaci ze starszej grupy:

I miejsce         Julia Wolniewicz          (kl. II b)

Julia Wojterek               (kl. II b)

Szymon Klim                (kl. II b)

II miejsce       Marcelina Czerwińska   (kl. II c)

Maja Michalik                (kl. III c)

III miejsce      Kamila Sitarczuk            (kl. III a)

Filip Śliwiński                (kl. III a)

Wiktoria Taboła             (kl. II c)

wyróżnienia    Kamila Samerdak           (kl. III a)

Kacper Maciąg               (kl. II c)

Aleksandra Nastaj          (kl. III a).

Za udział każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodką niespodziankę (czekoladowego zająca), a na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Natomiast nagrody dla laureatów w postaci książek i dodatkowych dyplomów, wręczyła pani dyrektor Małgorzata Krysiak, po uroczystym apelu z okazji Świąt Wielkanocnych- 27.marca.

Składamy gorące podziękowanie sponsorom nagród: p.Marii Zielińskiej, p.Mariuszowi Kubiakowi, p.Zofii Ujmie, p.Ryszardowi Mokrzanowi, p.Arturowi Wronie oraz przewodniczącej Rady Rodziców- p.Marcie Jaworskiej.

Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy kolejny raz nie zawiedli nas organizatorów.

Na 15. maja planowany jest już TRZECI MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kowary. Występującym życzymy powodzenia oraz wspaniałych emocji i wrażeń !!!

organizatorzy: mgr Anna Klepacz, mgr Jolanta Skrzyńska- Kielin